همراه شو رفیق! (۳)

« این گول بین، که روشنی آفتاب را

از ما دلیل می طلبد»

در گزارش قبلی ما کوشیده ایم تحریف دهشتناک واقعیت را که بوسیله عضو محقق انجام گرفته، بدون پرده پوشی و به عنوان یک مساله ی واقعاً بدیهی اشکار نماییم. چرا که تحلیل سفسطه جویی های رندانه ی عضو محقق به ما ثابت می کند. که چرا، به گونه ای تعجب آور، هیأت های انتظامی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران ازدادن پاسخ مستقیم به پرسش های ما ناتوان و عاجر مانده اند و در عین قبول واقعیت در گفتار، در کردار از آن دست کشیده اند. اکنون ما در این گزارش ها می کوشیم با عنایت به تناقض اساسی بین اسلوب «علمی» و اسلوب «ذهنی» و با اتکاء به فاکت های پرونده ی پزشکی و انطباق آگاهانه ی آنها با واقعیت و شاخه های روینده آن به تحلیل وضع، ارزیابی وضع و توصیف دقیق و عینی آراء هیأت های انتظامی بپردازیم. در این جا ذکراین نکته ضروری است که حقیقت یعنی انعکاس واقعیت عینی در ذهن ما و از آن جا که واقعیت عینی مستقل از ماست، این انعکاس نیز در صورتی که دقیق و منطبق با واقع باشد و تابع پیش داوری و خواست های ما نباشد می تواند بدون فریب و سراب های معرفتی فضایی ایجاد کند که انواع انعکاس های مغشوش، واژگون شده، خیال آمیز و ناقص نتوانند درآن زمینه ی مساعدی برای خود بیابند لذا ما به جد کوشیده ایم که روند معرفت را هر چه دقیق تر و هرچه باواقعیت منطبق تر مورد شناسایی قرار دهیم.

راهنمای ما ، برای حصول به این هدف، خواهی نخواهی کشف اعوجاج های انعکاسی در دادنامه ها است.

یعنی بازتاب امور متحد الکلمه درنحوه ی داوری ها که بی تردید فضای مه آلود، نا معقول، شعارگونه و فاقد منطق را با لاف کرامات و مقامات به ما ارزانی می دارد. باور ما به امکان این عرصه مبنی بر برداشت های زیرین است:

۱- «طبق بررسی پرونده بالینی، رادیوگرافی سرویکال و فیکس کردن خارجی گردن به وسیله کشش سرویکال انجام شده است. لذا قصوری توسط پزشکان معالج انجام نشده است»

ببینید، نظریه بالا، چگونه خصیصه ی ناپختگی و نا بسندگی علمی کارشناسان را به ما ارائه می دهد. همان گونه که می دانیم، استفاده از یقه ی گردنی، فیکساتور های مفصلی و تراکشن به منظور محدود نمودن حرکات «گردنی» دربیماران«مولتی پل تروما» باید بلافاصه و در همان لحظه ورود به بیمارستان «اگر در آمبولانس اهمال شده باشد» صورت بگیرد. از آنجا که دلایل دیگری چون کلیشه Crass – table- X-Ray 2/2/1383 درست و منطقی ما را به محدوده ی این واقعیت هدایت می کند، که پزشک معالج نه وقت و نه علاقه مندی کافی به استفاده از همه ی این امکانات را داشته است. مشاهده پرونده ی پزشکی بیمار و ادراک عینی آن تاییدی بر این نکته است که فیکس کردن خارجی بوسیله کشش سرویکال به عنوان یک گزینش، درست، دقیقاً در زمانی به عنوان یک ساز و کار پر بها مورد استفاده قرار گرفته است که دیگر به عنوان یک اصل بازدارنده و یک ابزار سودمند، ارزش و بهای خود را از دست داده است. این گزافه گویی ها بر پایه ی ندیده انگاشتن واقعیت ها و شکل ویژه ای از کم بها دادن به آن به شمار می آید که متاسفانه در تمامی آرای هیأت های انتظامی، تخطئه و تعطیل آن به چشم می خورد. این کشف عظیم لژیون های پزشکی «فیکس کردن خارجی گردن به وسیله کشش سرویکال بعد از هفت روز از وقوع حادثه» که با پر مدعایی خنده آوری بیان شده و نادرستی آن به خوبی عیان است با وضوح خاص به ما ثابت می کند که نظریه کارشناسان مطابق، مدارک و اوضاع و احوال مسلم و معلوم قضیه نمی باشد. لذا اظهار نظر فوق به درجه خارق العاده ای نا صحیح و پر از کژی است. و این لغزش آشکار که نادرستی اش، بی چون و چرا، به طور شگفت انگیزی می تواند توطئه ای خبیثانه علیه فاکت ها و مستندات پرونده ی پزشکی بیمار باشد، که هست، به ما این حق را می دهد که با شهامت این نکته را تاکید کنیم که تفسیر هیأت ها از تمام صفحات و سطرهای پرونده و در تمام مقاطع چیزی جز تحریف درراستای حمایت از اقتدار جامعه پزشکی نمی تواند باشد. چرا که رای آنان از حیث رعایت مقررات و اصول و موازین علمی و فنی – مخدوش و غیر موجه است.

۲-« نحوه کشش و وزن وزنه ها کاملاً علمی بوده است.»

در نظر دوم نیز به طور خلاصه استدلالهای بسیار کلی جایگزین حقایق مشخص شده است. چرا که با استفاده از یافته های بالینی و یافته های رادیولوژی به وضوح مشخص میگردد که استاندارد مقدار نیروی لازم جهت کشش استخوانی با استفاده از وسایل تراکشن گاردنر gardner – wells در مهره های c4 و c5 حداقل «kg 5-4» و حداکثر «kg 9-6» می باشد که با یک عمل تدریجی باید آغاز شود. در صورتی که پزشک معالج، آسیمه سر، برای اصلاح لترال گردن از kg 15 وزنه انگولاسیون و به مدت طولانی استفاده کرده است که به علت جدا شدن پیچ از استخوان جمجمه وزنه به kg 10 و kg 5 کاهش یافته است. باید دانست که افزایش بیش از حد کشش می تواند باعث Over distraction و بدتر شدن وضعیت بیمار گردد. بسادگی می توان فهمید که این عمل پزشک خلاف مقررات صنفی و حرفه ای و شغلی و علمی می باشد و جنایت جانی وفق بند ب ماده ۲۹۵ ق. م ۱۰ و قواعد لاضرر و نفی حرج و قاعده تسبیب و اتلاف، محرز و قابل تعقیب است ما عمداً این چون و چرا ها را تماماً نقل کردیم تا خواننده بتواند به روشنی ببیند که پزشک معالج و هیأت های انتظامی به چه شیوه هایی متکی شده اند تا واقعیت را خلط کنند. و ما با صبوری و بدون غیظ و بغض خواهیم کوشید در نوشتارهای بعدی ورشکستگی علمی و تجربی و قانونی آنها را در مرئی و منظر شما قرار دهیم.

با احترام،

هاشم الهی

برای آگاهی از ماوقع و چند و چون ماجرا به لینک های زیر مراجعه کنید:

شرح حال من

ماجراهای من و آقای عدالت

 

پی نوشت۱ : خواهشمندم که به این پست و پست های آتی لینک بدهید و از دوستانتان نیز بخواهید که در وبلاگ هایشان چنین کنند… ممنون خواهم شد…

پی نوشت۲ : لازم می بینم که مراتب سپاسگزاری خودم را از همه ی دوستان بخاطر همراهی خوب و همدلی صمیمانه شان اعلام کنم. ممنون از همه ی دوستانی که به پست گذشته لینک دادند.

خواهشمندم که تا پایان این راه همراهی ام کنید.

متشکرم…

 

این نوشته در همراه شو رفیق! ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

56 پاسخ به همراه شو رفیق! (۳)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette