به بهانه ی سومین سالگرد نوید مجاهد…

بارها نقل کرده ام افسانه ی دلاوری را که در جنگ نابرابری که روزگار بر او تحمیل کرده بود یکه و تنها با دیو هزار سر نا امیدی جنگید. در آن پیکار خونین، دیو از هزار جهت بر او هجوم می آورد و هر سرش نیشی بر پیکرش وارد می ساخت. و او تنها و بی یاور، تنش داغ از ایمان، خونش گدازه ی غیرت، و نفسش آتش شهامت، دست خالی و با اتکاء به سرپنجه های پر قدرت تلاش، سینه ی نا امیدی را شکافت و قلب یخی اش را به حرارت عشق، تصعید (۱) ساخت.

از بطن هزار توی آن، بلعیده شدگان را یک به یک بیرون کشید و در رود آگاهی غسل داد تا بزداید شیره ی هاضمه ی تسلیم را که در معده ی ناامیدی در آن غوطه ور بودند.

و آنگاه بی تأمل، با همان تن زخمی، خشت به خشت، قصر باور را بر بلندای عزت ساخت و کشور اسپشیال را بنا نهاد…

کشوری که پناهگاهِ در راه ماندگان زخمی بود و آوارگان بیابان غم. مأمن تبعید شدگان زندگی و در بدران جاده ی مصائب.

این است افسانه ی با شکوه پادشاه کشور اسپشیال، آن منجی انسان های ماتم زده که با تمام زخم هایی که بر پیکر داشت، مرهم دردمندان بود…

انسانی که با درد زاده شد، بر درد غالب آمد، و سرانجام در گرداب درد فرو رفت…

چرا که،

هر کسی کو دور ماند از اصل خویش / باز جوید روزگار وصل خویش

 

و امروز سومین سالگرد نوید مجاهد است، مجاهد دلاوری که یک بار درباره اش گفتم:

“نوید مجاهد
کمتر کسی را بر روی این کره ی خاکی می توان یافت که شیوه ی زندگیش مصداق و تجلی حقیقی نام و نام خانوادگیش باشد. ولی نوید جزو نوادری بود که زندگیش تجلی گاه معنای حقیقی نام و نام خانوادگیش بود. نوید در برابر هجوم ناجوانمردانه ی بیماری بر کشور وجودش، جسورانه در برابرش ایستاد و اعلان جهاد کرد. در آن مبارزه ی نا برابر و در آن هجده سال جنگ تحمیلی بارها و بارها وجودش زخم هایی کاری برداشت، ولی هیچگاه تسلیم نشد. تا آخرین روز و تا آخرین نفس جنگید.
آری، نوید مجاهدیست بی بدیل…
و نوید پیام آور و نوید بخش رهایی و حیاتی دوباره برای تعداد بی شماری از کسانی بود که بیماری بر وجود آن ها نیز هجوم آورده .
گویی نوید زاده شده بود تا معنای حقیقی این دو لغت را اشکار سازد. هرچند که نوید معنای حقیقی تک تک لغات لغتنامه ی عشق را هویدا کرد…

و به حق که او چنین بود…

یادش گرامی و راهش مستدام…

 

پی نوشت۱ _ درباره ی نوید، به قلم دوست خوب اسپشیالی، پویا ی عزیز.

پی نوشت۲ _ عکس بالا مربوط به متنی است که در اولین سالگرد نوید نوشته بودم. دیدم که برای متن امسال، عکسی مناسب تر و گویا تر از این نمی توانم طراحی کنم. از این رو دوباره از همین عکس استفاده کردم.

_____________________

(۱) تصعید (در فیزیک): تبدیل شدن یک جامد به گاز یا بخار در اثر در مَعرضِ حرارت قرار دادن این جسم جامد.

 

اطلاعیه نوشت: به دلیلِ خراب شدنِ سرور، آدرسِ وبلاگ یاس وحشی، از

yaasevahshi.ir

به

yaasevahshi.blogsky.com

تغییر  یافت…

آگهی نوشت: بهمن عزیز، نویسنده ی وبلاگ سوته دلان، قصد دارد که ویلچر برقی خود را بفروشد. با مشخصات زیر:

مارک: مِیرا اوپتیموس وان

ساخت کشور آلمان

شماره ی تماس: ۰۹۱۹۷۹۴۱۰۹۷

عکس: کلیک کنید.

 

 

این نوشته در به یاد نوید (موسس سایت اسپشیال), مناسبت ها ... ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

59 پاسخ به به بهانه ی سومین سالگرد نوید مجاهد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette