یک، دو، سه _____

یک:
دست زمخت و درشت اش را بالا برد. با شدت و غیظ یک سیلی محکم خواباند بیخ گوشم.

برق از چشمانم پرید. نفسم یک لحظه بند آمد. چانه ام میلرزید و پره های بینی ام مرتعش شده بود.
انگشت اشاره ی بلند و بی قواره اش را به سویم نشانه رفت و با صدای نخراشیده اش فریاد زد:
تو یک دروغگوی بزرگی!
نه، نیستم…
دستش دوباره بالا رفت، ولی از نیمه ی راه منصرف شد. دستش با ناامیدی پایین افتاد و با صدایی لرزان و لحنی دردمندانه زیر لب زمزمه کرد:
این هم یک دروغ دیگر…
و بار دیگر، برای مدتی نامعلوم، وجدانم در لاک خود فرو رفت…

دو:
هی وجدان، بیدار شو! هم اکنون به تو نیازمندم…

بلند شو. خودت را به نشنیدن نزن… هی با تو هستم…
یک چشم اش را تا نیمه باز کرد، پوزخندی زد و گفت:
اشتباه آمدی! در کلبه ی خودخواهی را بزن. تو با او کار داری، نه من…

سه:
با شک و تردید دستم را به سوی اش دراز کردم. در چشمان بی فروغش خیره شدم و با نگاهی پر از حرف، دعوتش کردم که دستم را بگیرد.

بسختی دستش را بلند کرد. کمی آن را بالا آورد، ولی دستش همچون وزنه ای سنگین بر روی زمین سقوط کرد. نفس های اش به شماره افتاده بود و پلک هایش روی هم می افتاد.
دو زانو بر روی زمین نشستم. شانه های اش را گرفتم و محکم تکانش دادم:
بلند شو. حالا نه… حالا نه…
دیر آمدی. دیگر خیلی دیر شده است…
و چشمانش را بست…
پیشانی سردش را بوسیدم. هیکل نحیف اش را کول کردم و وجدانم را تا آرامگاه ابدی اش به دوش کشیدم…
وجدانم سبک بود!…

به روایت تصویر:

۱: _\/_\/_\/_

۲: _\_\_

۳: __________

 

پیوست _ این من، من نیستم. این من را آهنگی خلق کرد. و این اَشکال هم ابتکار من نیست. قبلا در جایی دیده بودم. (تصویر ضربان قلب است؛ از نوع مجازی! )

این نوشته در آهنگ نوشت, روزمرگی, متفرقه ... ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

33 پاسخ به یک، دو، سه _____

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette