پست دو فوریتی!

سلام دوستان
قرار نبود امروز وبلاگ را به روز کنم، ولی فوریت هایی پیش آمد که ناگزیر شدم به نوشتن این مطلب…

فوریت نخست:
این جمله ی معروف را می شناسید که ورد زبان تازه کاران مصرف کننده ی مواد افیونی است؟می گویند که: « من هرگز معتاد نمی شوم »
بنده هم تصور می کردم که ظرفیت ام بیش از این ها باشد که با سه ماه استعمال مداوم اینترنت، بدان معتاد شوم. در نتیجه با اطمینان به خود و با بی پروایی تمام، در طول تابستان، شب و روز به خود اینترنت تزریق کردم.
روزی که نسیم ماه مهر با سرزنش و تلخی، در گوشم نجوا کرد که: “افیونِ اینترنت، تو یکی را هم اغفال کرد و داغ دیگری بر دل دانش و علم آموزی نهاد” من بانگ برداشتم که:
« ساکت! این وصله ها به من نمی چسبد. من و اعتیاد؟ محال است. وقتی نشانت دادم که با شروع ترم جدید، حتی پُکی هم به اینترنت نخواهم زد، از گفته ی خود پشیمان می شوی… »
حالا بین خودمان بماند، ماه مهر نفهمد، حوصله ی سرزنش کردن ها و قیافه ی حق به جانب گرفتن هایش را ندارم، بگذارید اعترافی بکنم،
از دست رفتم، معتاد شدم. بقول هم مسلکان معتادم، ” معتاد شدم، خفن ”
بله دوشتان، می گفتم…
خلاصه تصمیم دارم که تا ماه مهر از این فاجعه آگاه نگشته، هر طور که هست این اینترنت خانمان برانداز را ترک کنم. واقعا که ترک اینترنت کار شاقّی است. هِی سر خودم را به زور به درس هایم گرم می کنم، هِی این شیطان ملعون وسوسه ام می کند که، “حالا یک کلیک که به جایی بر نمی خورد ”
و خام وسوسه ی شیطان شدن و یک کلیک کردن همانا و یک ساعت غرق شدن در نمی دانم خماری درست است یا نشئگی همانا…
آخر من نفهمیدم که به چه حالتی می گویند خماری و به چه حالتی نشئگی. بماند که یکی دو سال قبل می پنداشتم که نشئگی، نعشگی است. برای همین است که فرق خماری و نشئگی را نمی فهمم. آخر به معتاد چه مواد برسد و چه نرسد مثل نعش می افتد. آدم در حالت خماری هم که باز مثل نعش است. پس فرق این ها در چیست نمی دانم. اصلا شما فهمیدید که من چه گفتم؟
خلاصه تصمیم بر آن دارم که از فردا، به خدا شوگند از فردا، بطور کامل پرهیز کنم. البته از آنجایی که برای مطالعه ی درس هایم به اینترنت نیاز مبرم دارم، حالا یکی دو پُک به جایی بر نمی خورد.
از این پس، یعنی از فردا، من تنها به خود اجازه می دهم که اگر تا ساعت نه و نیم شب، همه ی مشق ها و جریمه هایم را نوشته باشم، از این ساعت تا موقع آماده شدن برای لالا که ساعت ۱۱ می باشد، سری به اینترنت بزنم…
حالا چرا این ها را به شما می گویم؟
دوستان مددی…
تقاضا دارم که مرا در این ترک اعتیاد یاری فرمایید. اگر قبل از ساعت نه و نیم شب، اثری از من در اینترنت یا وبلاگ های تان دیدید، شیپور برداشته و در مجازستان آبرویی برایم باقی نگذارید و انگشت نمای خلق ام کنید. البته الآن در اوج جَو زدگی این ها را می نویسم، شما را به خدا کمی رحم داشته باشید و از یکی دو بار خطای من چشم پوشی کنید…
البته ! پنج شنبه ها روز آزادی است. گاهی هم چهارشنبه ها. گاهی جمعه ها. گاهی هم شنبه ها…
نه به خدا، قصد ندارم زیر حرفم بزنم. حکمتی پشت این حرف است. روز آزادی من اغلب پنج شنبه ها است، ولی گاهی جابجا می شود.
خلاصه دوستان، دست به دست هم دهیم به مهر، کارنامه ی مرا کنیم آباد…

فوریت دوم:
از آن جایی که در پی قرار دادن پست قبلی در وبلاگ، سیل تهدید ها بسوی من گسیل شد، با خود گفتم که بهتر است در یک اقدام فوری، پست روی پست بگذارم، اذهان را از آن پست منحرف کرده و با پنهان شدن در پشت این پست، از تیر رس تهدید کنندگان خارج شوم.
( آیکون متنبه شدن و قول آیدایانه دادن که دیگر هرگز نوشتن چنین مطالب مخاطب اذیت کنی، تکرار نمی شود. البته شرط عقل است که روی قول معتادین زیاد حساب باز نکنید. )
دیگر کم کم دارم هذیان می گویم… کـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــات

این نوشته در روزمرگی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

47 پاسخ به پست دو فوریتی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette