واقعا زندگی خیلی عجیبه!!!

امروز بطور خیلی اتفاقی، در فایل نوشته هایم چشمم به متنی افتاد که خاطرات زیادی را برایم زنده کرد. این متن برایم اهمیت و ارزش خاصی دارد، زیرا وقتی پس از چهار سال با یافتن توانایی تایپ کردن و کار با کامپیوتر، از پیله ی تنهایی و عزلتی که به دورم پیچیده شده بود رهایی یافتم و بار دیگر وارد چرخه ی پویای زندگی شدم، اولین باری که دست به قلم بردم، حاصلش همین نوشته شد. نوشته ای که زندگی ام را دگرگون کرد و به من نشان داد که نیمچه استعدادی در نوشتن دارم و می توانم با پرورش آن، از بی مصرف بودن خلاص شده و هر چند اندک، تا حدی مفید باشم.

با خواندن این نوشته، همان احساسی به من دست می دهد و همان لبخندی بر لبانم می نشیند؛ که هر گاه انسانی به عکس ها و یادگاری های دوران کودکی خویش نگاه می کند.

متنی که با قلمی ناشیانه، به زبان محاوره و بدون رعایت اسلوب نگارشی نوشته شده است.

دلم می خواهد شما هم این نوشته را بخوانید. عین آن را در ادامه می آورم. بدون هیچ دستکاری…

 

به نام خداوند بخشنده ی مهربان

 

واقعا زندگی خیلی عجیبه !!!

واقعا زندگی خیلی عجیبه. وقتی از لحاظ جسمی سالمی و می تونی زندگی کنی ، بلد نیستی که چطور زندگی کنی.مدام اشتباه می کنی و فرصتهاتو از دست می دی.ولی وقتی بیمار می شی و سلامتیت رو از دست می دی با گذشت زمان و سختیهاییکه بخاطر نداشتن سلامتی متحمل می شی کم کم ساخته می شی و شخصیت واقعیت شکل می گیره.در این هنگام تو راه درست زندگی کردنو یاد می گیری.ولی حالا که بلدی چطور زندگی کنی ، نمی تونی زندگی کنی چون سلامت کافی رو برای زندگی کردن نداری.

ولی می دونی هنر چیه و هنرمند واقعی کیه؟

هنر اینه که وقتی بخاطر نداشتن سلامتی یادگرفتی که راه درست زندگی چی هست با اینکه سلامت کافی رو نداری ولی بتونی زندگی کنی.زندگی به اون روش درستی که یادگرفتی.اینجاست که می شی یک هنرمند واقعی.می شی یک انسان باارزش.می شی فرا زمینی.به جایگاهی می رسی که هیچ انسان سالمی نمی تونه بهش برسه.

ولی اگه بخاطر بیماری و مشکلاتش ، روش درست زندگی کردنو یاد بگیری ولی نداشتن سلامتی باعث بشه که نتونی زندگی کنی اونوقته که تو یک بازنده ی واقعی هستی.

من بیمارم.خیلی بیمار.زندگیم محدوده به یک تخت دو متری.بخاطر بیماری و مشکلات بیشمار و لاینحلش کم کم شخصیتم ساخته شد.حالا راه درست زندگی کردنو بلدم.اگر سالم بودم بی شک می شدم موفق ترین و خوشبخت ترین ادم دنیا.تا چند وقته پیش من همون بازنده ی واقعی بودم.ولی یک روز تصمیم گرفتم هنرمند بشم.یک هنرمند واقعی.برای خودم چند هدف تعیین کردم.برای رسیدن به اون اهداف تمام تلاشمو می کنم.با مشکلات می جنگم.قبلا هم با مشکلات می جنگیدم ولی امروز یک ابزار بهتر برای جنگیدن با مشکلات پیدا کردم.اون ابزار جدید لبخنده.به مشکلات می خندم.نه درواقع به مشکلات پوزخند می زنم.مشکلات از پوزخند من عصبانی می شن.حرصشون می گیره.نقشه می کشن.متحد می شن.همگی باهم به طرفم هجوم میارن.

زیر ضربه هاشون له می شم.خرد می شم.درمانده می شم.ولی هیچی نمی گم.هیچ کاری نمی کنم.فقط و فقط پوزخند می زنم.آخ که مشکلات چه حرصشون می گیره وقتی می بینن زیر ضرباتشون با لبخند دارم برای رسیدن به اهدافم تلاش می کنم.
البته برای بیماری با مشکلات من تلاش کردن برای رسیدن به اهداف مثل دویدن رو تردمیل ( دو ثابت ) هست.انگار اول یک جاده ایستادی و به سمت اخر جاده می دوی ولی درجا.اون جاده جاده ی اهدافت هست و اهدافت اخر جاده هستند.همه ی تلاشت بی فایدست.حتی یک قدم هم جلو نمی ری .ولی بازهم تلاش می کنی.درست اینه که تلاش کنی.تلاش کن.خسته نشو.ناامید نشو.تلاشت بی نتیجه نمی مونه.در اثر تلاش تو بالاخره اونروز میاد.تو اینقدر درجا در اول جاده میدوی اینقدر میدوی که در اثر اصطکاک پای تو و جاده همونجاییکه داری باتلاش زیاد درجا می دوی زمین ساییده می شه.اینقدر ساییده می شه که زیر پات یک گودال بزرگ حفر می شه.روزبروز این گودال گود تر می شه تا اینکه یک روز زمین غرش می کنه.زمین زیر پات می لرزه.یعنی چی شده؟! اره تو به نفت رسیدی.نفت از زیر زمین فوران می کنه و تورو پرت می کنه.خیلی دور. تورو خیلی دور پرت می کنه.تو که از شدت ضربه گیجی، چشمهاتو باز می کنی و می بینی که اخر جاده ای.تو به اخر جاده ، به اهدافت رسیدی.پس نباید خسته شد . باید تلاش کرد.

آیدا – هشتم بهمن ۱۳۸۷

 

پیوست _ نمی دانم چرا وقتی به این متن نگاه می کنم، تمام وجودم سرشار از رضایت و لبخند می شود، و احساس مادربزرگی را دارم که با غرور به نوه اش نگاه می کند! و یا دستکم مادری به فرزندش…

این نوشته در روزمرگی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

37 پاسخ به واقعا زندگی خیلی عجیبه!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette