ها ها ها!

برای امروز در نظر داشتم که قسمت سوم “ماجراهای من و آقای عدالت” را در وبلاگ قرار دهم. ولی از آن جایی که قسمت سوم کمی تلخ و اندوه بار است، دیدم که این نهایت بی ملاحظه گی است که تعطیلات خوانندگانم را با چنین مطلبی تباه کنم. در نتیجه تصمیم گرفتم که یکی از حوادث خنده آوری که در طول هفت سال بیماری برایم اتفاق افتاده است برای تان تعریف کنم.

بعد از آن که من از دستگاه تنفسی (ونتیلاتور) جدا شدم، در پی خارج کردن لوله ی تنفسی (تراکستومی) از نای ام مشخص شد که نای نازک نارنجی ام دلش برای هوای پاک و تازه تنگ شده و در چندین محل چروکیده و دلمرده شده است. (منظور تنگی تراشه است). تنها راه درمان آن بود که قسمت های مرحوم شده ی نای را ببرند و راهی دیار باقی کنند. در نتیجه والدینم یک یک پزشکان متخصص توراکس تهران را ملاقات کردند تا بلکه فرد مورد نظر را که صلاحیت این امر خطیر را داشته باشد بیابند.

بسیاری از پزشکان به زیارت نای من آمدند. سر در حلقم فرو بردند و با همه ی مهارت شان سعی در احیاء آن کردند. ولی چاقوی هیچ کدام آنقدر تیزی نداشت تا بتواند بخش های مرده را که با سماجت نایم را در آغوش کشیده بودند از آن جدا کنند و نای ام را به زندگی باز گرداند.

یک بار یکی از این پزشکان به امیدی واهی ما را به یکی از عتیقه ترین بیمارستان های تهران کشاند. آن موقع من دو ماه بود که از دستگاه جدا شده بودم. این پزشک امید داشتند که با بالن تنگی نای مرا باز کنند. لابد تصور کرده بودند که می توانند به بهانه ی بالن سواری سر سلول های مرده را شیره بمالند و به ملکوت پروازشان دهند.

خلاصه ما در اورژانس منتظر بودیم تا در بخش برایم اتاقی خالی کنند. نه اینکه دکتر بالنی همه چیز را از قبل هماهنگ کرده بودند، طبیعی بود که بخش انتظار من را از یک هفته پیش می کشید! آن موقع من به دلیل آتروفی عضلات (تحلیل ماهیچه ها) به شکل غریبی نحیف و مردنی بودم و از طرفی به دلیل مشکلات مزاجی، شکمم به شدت ورم کرده بود. بطوری که در حالت دراز کشیده برآمدگی شکمم مانع دیدن جلوی چشمم میشد. دقیقا مانند کودکان بیافرایی. منظور همان گرسنگان آفریقاست که حتما دیده اید که تنها اسکلت هایی هستند با شکم های ورم کرده.

تخت اورژانس هم بنظرم یک قرن پیشتر از ساختن آن بیمارستان عتیقه خریداری شده بود و بیشتر به درد موزه می خورد. از این تخت های سه شکن بود. تخت سه شکن تختی سه تکه ای است که قسمت سر بیمار، پای بیمار و وسط تنه ی بیمار را می تواند برای منظورهای خاص بالا و پایین ببرد. این تخت سه شکن، قسمت سر و پای اش پایین افتاده بود  و قسمت وسط بصورت بالا آمده گیر کرده بود. انگار که بر روی یک تپه خوابیده باشم که قله اش زیر کمرم قرار داشت. در این حالت تنها چیزی که در جلوی چشمم می دیدم شکمم بود و هرکس از جلوی تختم رد میشد نمی دیدمش.

تا اینکه دکتر بالنی با همکارشان به دیدنم آمدند. ظاهرا قرار بود که مشترکا در اتاق عمل حضور داشته باشند.

خلاصه آن دو از جلوی تخت به من سلام کردند ولی من نمی دیدمشان. کمی جلوتر آمدند. دیدم همکار دکتر بالنی با چشم های از حدقه در آمده نگاهم می کند. بعد از دقایقی با تعجب به دکتر بالنی گفت:

– مریض اینه؟!

– بله، چطور مگه؟

– اینو که نمیشه برد اتاق عمل!

– چرا؟ مگه چی شده؟

– آخه اینکه حامله است…

پیوست _ روز شنبه در وبلاگ دوست بسیار خوبم، یاس وحشی عزیز، مسابقه ای برگزار خواهد شد. هنوز از چند و چونش مطلع نیستم ولی بی شک مسابقه ای که یاس وحشی عزیز برگزار کنند جالب، پربار و آموزنده خواهد بود. بی صبرانه منتظر شنبه هستم.

این نوشته در متفرقه ... ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

34 پاسخ به ها ها ها!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette